In minutul 10, Jose Mourinho era ca si demis de la Manchester United, echipa fiind condusa cu 2-0. Ultimele 20 de minute i-au salvat postul (Video)

Duminica, 07 Octombrie 2018, ora 14:23
7770 citiri

Manchester United a mai evitat o noua rusine in acest sezon de Premier League, reusind sa revina in partida de pe teren propriu cu Newcastle, dupa ce a fost condusa cu doua goluri in minutul 10.

Trupa lui Rafa Benitez, fostul mare antrenor de la Liverpool si Real Madrid, a marcat doua goluri rapid, prin Kenedy si Muto, lasand o liniste apasatoare pe Old Trafford, scaunul lui Jose Mourinho fiind deja in aer la acel moment, avand in vedere ca era deja al 5-lea meci la rand fara victorie pentru ManU.

A fost sa fie insa o revenire de zile mari in ultimele 20 de minute, golurile fiind marcate de Mata (70), Martial (76) si Alexis Sanchez in prelungiri, doi dintre jucatorii care au marcat fiind introdusi pe parcurs in joc, Mata in minutul 19 si Sanchez in minutul 67.

O victorie care ii salveaza postul momentan lui Super Mou, 3-2, iar United vine pe 8 in Premier League, cu 13 puncte, la 6 lungimi de liderul Man.City.

Newcastle ramane fara nicio victorie in 8 etape, avand doar 2 puncte la activ, ca si lanterna rosie Cardiff City.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Manchester United victorie dupa o revenire, #Jose Mourinho salveaza postul United, #United victorie cu Newcastle cronica , #stiri Manchester United