Inca un esec rusinos al lui United. Ce rezultat incredibil s-a inregistrat cu Leicester

Duminica, 21 Septembrie 2014, ora 19:12
2109 citiri

Manchester United a avut parte de un nou esec usturator in Premier League. In meciul de duminica, din runda curenta a campionatului englez, trupa lui Van Gaal a pierdut cu 5-3 in fata celor de la Leicester.

Chiar daca au condus cu 2-0 si 3-1, baietii lui Van Gaal au avut parte de un cosmar in deplasarea de la Leicester. Van Persie si Di Maria au inceput cu gol un meci ce parea usor pentru diavolii rosii.

Chiar daca Ulloa a redus din diferenta, in minutul 17, Ander Herrera puncta in minutul 57 golul ce parea ca va aduce linistea definitiv in partida.

Nu a fost deloc asa, iar continuarea a fost una incredibila, in favoarea gazdelor. Nugent din penalti, Cambiasso, chiar la debutul sau in Premier League, Vardy si la final acelasi Ulloa din penalti, au dus scorul la un neverosimil 5-3 pentru echipa nou-promovata.

Pe final, in minutul 83, United a ramas in 10 oameni, dupa eliminarea lui Blackett.

In clasament, dupa 5 etape, United ocupa un neasteptat de slab loc 12, cu 5 puncte acumulate doar. Si asta dupa ce marele club englez i-a adus in aceasta vara pe Di Maria, Falcao, Shaw, Daley Blind sau Ander Herrera.

Leicester este pe 7 in Anglia, cu 8 puncte.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#esec usturator manchester united, #leicester o umileste pe manchester, #cronica anglia united versus leicester , #stiri Manchester United