Manchester United parca a renascut din propria cenusa. Debut perfect pentru Ryan Giggs

Duminica, 27 Aprilie 2014, ora 11:42
1779 citiri

Manchester United a facut un meci mare in etapa a 36-a din Premier League.

Cu un nou antrenor la timona, legendarul sau jucator Ryan Giggs, asa-numitii Red Devils au oferit o partida spectaculoasa propriilor suporteri invingand categoric, scor 4-0, pe Norwich.

Vedeta echipei, Wayne Ronney, a deschis scorul in minutul 40, pentru ca la inceputul reprizei secunde cunoscutul international sa mareasca avantajul in minutul 48. Dupa un sfert de ora, a iesit la rampa mijlocasul spaniol Juan Mata, considerat omul meciului, desi a intrat dupa pauza, el realizand dubla, in minutele 63 si 73.

Cu doua etape inainte de final si un meci restanta, Manchester United ocupa locul 7, cu 60 de puncte, si inca mai spera sa evite dezastrul total din actualul sezon si sa prinda macar ultimul loc de Europa League, ocupat de Tottenham, care are 66 de puncte.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...