Manchester United respira aer de Liga Campionilor

Miercuri, 03 Decembrie 2014, ora 15:47
2209 citiri

Manchester United a trecut peste debutul dezastruos de sezon si a inceput sa simta gustul victorie. Echipa pregatita de Louis Van Gaal a obtinut al patrulea success consecutive si isi consolideaza in clasament pozitia de Liga Campionilor.

In etapa a 14-a din Primera Division, "Red Devils" s-au impus acasa, scor 2-1, in fata celor de la Stoke City.

Gazdele au deschis scorul prin Fellaini (min. 20), care a reluat in plasa o centrare perfecta al lui Herrera, dar cu sapte minute inainte de pauza oaspetii au egalt prin Zonzi.

In partea a doua, mijlocasul spaniol Mata a reusit sa inscrie (min.60) golul care a adus cele trei puncte pe Old Trafford.

In ultimele 12 minute, tehnicianul olandez l-a trimis in teren pe columbianul Radamel Falcao, recuperat dupa o accidentare care l-a tinut departe de gazon mai mult timp.

Cu acesta victorie, Manchester United isi pastreaza pozitia a patra in clasament, avand 25 de puncte, cu un punct in minus de ultimul loc al podiumului ocupat de Southampton.

Intr-un alt joc din aceeasi etapa, Liverpool a invins in deplasare, scor 3-1, lantrena rosie, Leicester.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#Manchester United rvictorie Stoke, #Manchester United loc clasament , #stiri Manchester United