Manchester United se califica cu emotii in semifinalele Ligii

Miercuri, 15 Aprilie 2009, ora 23:40
1288 citiri

Manchester United s-a calificat, miercuri, in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a invins, in deplasare, pe FC Porto, scor 1-0.

Portughezii au ratat sansa de a accede in penultima faza a Champions League, in ciuda egalului obtinut, in meciul tur, pe Old Trafford, scor 2-2, pierzand la limita pe teren propriu. Singurul gol al intalnirii a fost marcat de Cristiano Ronaldo, in minutul 6 al intalnirii.

Cristian Sapunaru a fost titular pentru FC Porto si a facut o partida excelenta pentru multipla campioana a Portugaliei, dar nu a reusit sa opreasca formatia lui Sir Alex Ferguson din drumul spre semifinale.

Manchester United va intalni pe Arsenal Londra in semifinalele competitiei, cealalta partida fiind disputata de echipele Chelsea Londra si FC Barcelona.

Meci fabulos în semifinala Cupei Angliei. Ce-a pățit Manchester United, după ce a condus cu 3-0 contra unei echipe din liga a doua
Echipa engleză Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. În timpul regulamentar,...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#manchester united, #sferturi Liga Campionilor, #LIVE Score , #stiri Manchester United