Manchester United si Barcelona, in semifinalele Ligii Campionilor

Miercuri, 09 Aprilie 2008, ora 23:39
1978 citiri

Manchester United si FC Barcelona au obtinut, miercuri seara, calificarea in semifinalele Ligii Campionilor.

Dupa 2-0 la Roma, Manchester United a inceput meciul retur de pe Old Tradford fara vedetele Wayne Rooney si Cristiano Ronaldo, dar tot a reusit sa castige, scor 1-0.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat in minutul 70 de argentinianul Carlos Tevez, care a marcat cu capul dupa o centrare a lui Hargraves.

In minutul 30, mijlocasul Romei, Daniele De Rossi, a ratat o lovitura de la 11 metri, trimitand mingea mult peste poarta aparata de van der Sar.

In celalalt sfert de finala disputat miercuri seara, FC Barcelona a invins-o, scor 1-0, pe Schalke, la fel ca in meciul tur, si a obtinut calificarea in semifinale, cu scorul de 2-0 la general.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Yaya Toure, in minutul 42. Mijlocasul din Coasta de Fildes a marcat dupa o centrare a tanarului atacant Bojan Krkic.

Astfel, semifinalele Ligii Campionilor programeaza urmatoarele confruntari: Liverpool - Chelsea si Manchester United - FC Barcelona.

Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...
Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...
#Liga Campionilor, #manchester united, #AS Roma, #fc barcelona, #schalke , #stiri Manchester United