Manchester United, trupa lui Mourinho, invinsa de gruparea lui Florin Andone din Premier League

Duminica, 19 August 2018, ora 21:35
6621 citiri

Manchester United a fost invinsa cu 3-2 in deplasare de Brighton, la care Florin Andone, accidentat, nu a fost in lot, meciul disputandu-se duminica in etapa a 2-a a campionatului de fotbal al Angliei.

Brighton a inscris doua goluri in doua minute, prin Glenn Murray (25) si Shane Duffy (27) . Romelu Lukaku a redus din handicap (34), dar Pascal Gross a refacut diferenta de doua goluri, transformand un penalty in minutul 44. In actul secund, echipa lui Jose Mourinho a marcat doar in al cincilea minut de prelungire, prin Paul Pogba, din penalty.

Tot duminica, Manchester City a surclasat-o pe teren propriu pe Huddersfield Town, cu 6-1. Cel mai prolific jucator al campioanei en titre a fost argentinianul Sergio Aguero, autorul unui hat-trick in minutele 25, 35 si 75. Aguero a ajuns la a 13-a tripla in tricoul lui City, noteaza Reuters. Celelalte goluri ale echipei antrenate de Pep Guardiola au fost semnate de Gabriel Jesus (31), David Silva (48) si Terence Kongolo (84, in propria poarta) . Golul oaspetilor a fost reusit de Jon Stankovic (43).

In aceeasi zi, Watford s-a impus cu 3-1 la Burnley. Pentru invingatori au punctat Andre Gray (3), Troy Deeney (48) si Will Hughes (51), iar pentru invinsi, James Tarkowski (6).

Rezultatele de sambata:

Cardiff City - Newcastle 0-0

Penalty ratat: Kenedy (Newcastle, 90+6)

Cartonas rosu: Isaac Hayden (Newcastle, 66)

Tottenham Hotspur - Fulham 3-1

Au marcat: Lucas Moura (43), Kieran Trippier (74), Harry Kane (77), respectiv Aleksandar Mitrovic (52)

Everton - Southampton 2-1

Au marcat: Theo Walcott (15), Richarlison (31), respectiv Danny Ings (54)

West Ham United - Bournemouth 1-2

Au marcat: Marko Arnautovic (33 pen), respectiv Callum Wilson (60), Steve Cook (66)

Leicester City - Wolverhampton Wanderers 2-0

Au marcat: Matt Doherty (29 - autogol), James Maddison (45)

Cartonas rosu: Jamie Vardy (Leicester, 66)

Chelsea - Arsenal 3-2

Au marcat: Pedro Rodriguez (9), Alvaro Morata (20), Marcos Alonso (81), respectiv Henrih Mhitarian (37), Alex Iwobi (41)

Luni are loc intalnirea Crystal Palace - Liverpool.

Pe primele locuri sunt Manchester City, Chelsea, Warford, Tottenham si Bournemouth, toate cu 6 puncte. Brighton, cu 3 puncte, este pe locul 11, cu o pozitie mai jos decat adversara sa de duminica. Arsenal, victima unui program foarte greu, nu are niciun punct si ocupa locul 17.

Vot interzis la locale pentru unii alegători cu domiciliul în străinătate. Decizia aparține Biroului Electoral Central
Alegătorii cu domiciliul în străinătate, care şi-au stabilit reşedinţa în ţară, începând cu data de 11 aprilie 2024, nu vor putea vota la alegerile pentru autorităţile administraţiei...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
#Man United invinsa de gruparea lui, #United rapusa de Brighton Premier League , #stiri Manchester United