Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Manchester United, victorie mare cu Everton. Ce premiera a avut loc

Duminica, 05 Octombrie 2014, ora 17:09
2159 citiri

Manchester United, echipa aflata in criza de rezultate si puncte de ceva vreme, chiar daca in vara au fost adusi jucatori de sute de milioane de euro, a reusit duminica a doua victorie la rand in Premier League.

Aceasta a avut loc in meciul cu Everton, scor 2-1, meci in care Falcao a marcat in premiera pentru trupa lui Van Gaal.

Angel Di Maria a marcat in minutul 27 pentru 1-0, dar Everton a egalat la 10 minute dupa pauza, dupa un sut al lui Naismith.

Golul decisiv a venit prin Falcao, in minutul 62, acesta fiind primul gol pentru jucatorul columbian in tricoul lui United.

A doua victorie la rand pentru United, care incepe usor-usor sa-si revina.

Manchester United va juca in etapa viitoare in deplasare, pe terenul lui West Bromwich, in timp ce Everton va primi vizita lui Aston Villa.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#manchester united victorie everton, #cronica anglia united versus everton, #falcao gol in premiera united , #stiri Manchester United