Premier League: United o distruge pe City in derbiul orasului Manchester

Duminica, 12 Aprilie 2015, ora 20:00
3260 citiri

Manchester United a oferit o lectie de fotbal marii rivale Manchester City, in derbiul orasului care a avut loc duminica seara in runda curenta din Premiership.

United a invins-o pe City cu scorul de 4-2, in acest derbi de mari proportii al orasului Manchester.

Golurile au fost marcate de Young, Fellaini, Mata si Smalling, respectiv Aguero, care a semnat o dubla.

De remarcat faptul ca Aguero puncta in minutul 8 pentru 1-0, dar iuresul gazdelor a fost de proportii, cu goluri semnate in minutele 14, 27, 67 si 73.

Aguero a mai punctat o data in minutul 89.

Dupa aceasta victorie, United vine pe 3 cu 65 de puncte, in timp ce City ramane pe 4 cu 61.

Locul 4 este asadar in pericol pentru cetateni, Liverpool putand castiga luni cu Newcastle, apropiindu-se astfel la doar 4 puncte.

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
#united bate city derbi, #derbi Manchester United City, #united distruge city in derbi , #stiri Manchester United