Robin van Persie, tripla de senzatie pentru Manchester United (video)

Duminica, 02 Septembrie 2012, ora 22:30
2448 citiri
sportal

Noul idol al fanilor lui Manchester United, Robin van Persie, a marcat trei goluri pentru "diavolii rosii", in victoria cu 3-2 repurtata pe terenul nou-promovatei Southampton.

Van Persie a marcat in minutele 21, 88 si 92, pentru a aduce succesul echipei sale care, cu doar trei minute inainte de finalul partidei, era condusa cu 2-1 de catre gazde.

In minutul 71, Van Persie a fost faultat in careul gazdelor, tot el a executat penaltyul, insa a ratat.

Spre final, in doar patru minute, olandezul si-a aratat clasa si ne-a facut sa intelegem mai bine de ce Sir Alex Fergusson a tinut mortis sa-l aduca de la Arsenal.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Robin van Persie goluri Manchester, #Manchester United Southampton rezumat , #stiri Manchester United