Surpriza uriasa in Europa League: Manchester United, invinsa de Midtjylland!

Joi, 18 Februarie 2016, ora 22:18
3410 citiri

Mansa tur a saisprezecimilor de finala din Europa League ne-a adus si o prima mare surpriza, Manchester United pierzand in deplasarea de la Midtjylland.

Formatia daneza a reusit sa revina de la 0-1 si s-a impus in cele din urma cu scorul de 2-1, luand o optiune importanta pentru calificarea in optimi.

Sezonul mizerabil a celor de la United a continuat si in a doua intrecere continentala, desi primele semne nu aratau deloc asta.

"Diavolii" au deschis scorul in Danemarca in minutul 37, Depay fiind marcatorul, insa gazdele au restabilit egalitatea chiar inainte de pauza, prin Sisto.

In partea secunda, cu ceva mai putin de un sfert de ora pana la fluierul de final, Onuachu avea sa inscrie golul unei victorii istorice pentru danezi.

FC Midtjylland se impune asadar pe teren propriu in fata lui Manchester United si asteapta cu incredere returul de pe Old Trafford.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Manchester United Europa League 2016, #Manchesrer United invinsa Europa League, #Europa League rezultate , #stiri Manchester United