Van Gaal, esec surprinzator la primul meci in Premier League

Sambata, 16 August 2014, ora 17:15
2495 citiri

Manchester United, echipa la care a venit recent noul antrenor olandez Louis Van Gaal, a inceput cu stangul noul sezon de Premier League, stagiunea 2014/2015.

In chiar primul joc al primei etape, United a fost invinsa acasa, pe Old Trafford, cu 2-1 de catre Swansea, echipa care este departe de a mai avea lotul cu care se califica acum un an in grupele Europa League, dupa un baraj cu Petrolul.

Swansea a inceput mai bine jocul, punctand in minutul 28 prin coreeanul Sung-Yong. Dupa pauza, motivati mai bine de Van Gaal, Rooney si compania au egalat, marcator chiar capitanul Wayne, in minutul 53.

Golul decisiv a fost adus de Sigurdsson, in minutul 72, consfintind asadar prima infrangere a lui Van Gaal la United, la chiar primul joc oficial.

Arsenal - Crystal Palace

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#manchester united esec in prima etapa, #united pierde prim meci, #united esec cu swansea , #stiri Manchester United