Wayne Rooney, gol senzational in Premier League - ce a facut Manchester United (Video)

Sambata, 02 Ianuarie 2016, ora 19:18
2599 citiri

Wayne Rooney a reusit un gol superb in prima victorie a lui Manchester United dupa aproape o luna si jumatate, 2-1 cu Swansea City, in etapa a 20-a din Premier League.

Capitanul lui United si al nationalei Angliei a marcat cu calcaiul, in minutul 77, de la cativa metri de poarta, dupa o centrare de pe partea stanga a lui Anthony Martial.

Rooney a stabilit astfel scorul final al meciului. Martial marcase primul gol, in minutul 48, iar Gylfi Sigurdsson egalase, in minutul 70.

Dupa acest meci, Manchester United se afla pe locul 5, cu 33 de puncte, la 9 de liderul Arsenal Londra, care a invins-o pe Newcastle cu 1-0.

Elevii lui Louis van Gaal nu mai castigasera din 21 noiembrie, scor 2-1 pe terenul lui Watford. De atunci au reusit 4 egaluri in 8 meciuri, inscriind doar 5 goluri.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Wayne Rooney gol calcai, #Rooney gol Manchester United , #stiri Manchester United