Maria Sharapova, eliminata de la Stuttgart dupa un meci incredibil

Joi, 23 Aprilie 2015, ora 22:09
36112 citiri

Simona Halep nu va avea ocazia sa o invinga pe Maria Sharapova in turneul de la Stuttgart. Rusoaica a fost eliminata inca din optimile de finala de Angelique Kerber, scor 2-6, 7-5, 6-1, dupa un meci ce a avut un set decisiv incredibil.

Modul in care a inceput aceasta intalnire nu anunta nici pe departe ce avea sa urmeze. Maria Sharapova a luat primul set in 43 de minute, cu 6-2, dupa ce a fructificat cele doua break-uri pe care le-a avut.

Setul secund a fost mult mai echilibrat, cele doua jucatoare mergand cap la cap pana la 5-5, cand Kerber a reusit sa faca un break ce s-a dovedit a fi decisiv.

Simona Halep a intrecut-o pe Sharapova in clasamentul WTA - oficial

Ajuns in setul decisiv, meciul a devenit pur si simplu incredibil, intrand de departe in topul celor mai spectaculoase din acest an.

Kerber a inceput cu un break, Sharapova a raspuns cu rebreak, dar nemtoaica nu s-a lasat si a mai facut unul. A fost momentul in care Sharapova a cedat, intrucat si-a mai pierdut serviciul o data, iar Kerber a servit perfect si s-a distantat la 5-1. Sharapova a incheiat meciul in genunchi, Kerber castigand decisivul cu 6-1!

Schimbare importanta a Simonei Halep: Progresul e total! Interviu

Maria Sharapova era campioana ultimilor ani la Stuttgart, aceasta fiind de altfel prima sa infrangere la acest turneu.

Angelique Kerber, locul 14 in clasamentul WTA, o va intalni in sferturile de finala pe Ekaterina Makarova, vineri dupa ora 16:30.

Ce spune Maria Sharapova dupa eliminarea de la Stuttgart

SHARAPOVA - KERBER 6-2, 5-7, 1-6

22:09 - Meci!!!! Kerber o invinge pe Sharapova si se califica in sferturile de finala!

22:05 - Kerber isi face serviciul si conduce cu 5-1! Sharapova serveste pentru a ramane in meci!

22:00 - Break Kerber!!! Nemtoaica joaca fabulos, in timp ce Sharapova e la pamant!

21:56 - Inca un game fabulos: Kerber salveaza o minge de break si face 3-1! Sharapova comite o greseala nefortata incredibila la ultimul punct, trimitand in fileu din doar trei metri!

21:51 - Ce nebunie de meci! Kerber revine de la 15-40 si fructifica a cincea minge de break pentru a conduce cu 2-1!!!

21:40 - Sharapova face rebreak dupa un game absolut fabulos, in care Kerber a aparat trei mingi de rebreak.

21:34 - Kerber incepe perfect decisivul, cu un break!

21:33 - Sharapova resimte presiunea si a inceput sa urle din ce in ce mai puternic.

21:21 - Kerber revine excelent si trimite meciul in setul decisiv.

20:25 - Sharapova mai face un break si castiga primul set cu 6-2.

19:53 - Sharapova face rebreak.

19:45 - Kerber incepe in forta, cu un break!

19:42 - A inceput meciul cu Sharapova la serviciu!

19:38 - Cele dua jucatoare se incalzesc.

Info: Meciul incepe dupa ora 19:30

Maria Sharapova ocupa locul doi in clasamentul WTA, in timp ce Kerber este pe locul 14.

Castigatoarea acestei intalniri o va intalni in sferturile de finala pe Ekaterina Makarova.

Diana Șoșoacă spune că a fost filmată la duș: "Dacă nu-mi dau demisia din funcţia de senator vor da filmări intime"
Senatoarea Diana Șoșoacă susține că a primit amenințări și este hărțuită, cu scopul de a-și prezenta demisia. Ea pretinde chiar că e șantajată cu filmări compromițătoare cu ea,...
ICCJ dezbate contestația depusă de Alianţa Dreapta Unită, după ce Biroului Electoral Central a respins protocolul său de constituire
Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie va dezbate marţi contestaţia depusă de Alianţa Dreapta Unită la decizia Biroului Electoral Central de respingere a protocolului său de constituire....
#Maria Sharapova Stuttgart, #Maria Sharapova Stuttgart Live , #stiri Maria Sharapova