Maria Sharapova, eliminata de la Stuttgart dupa un meci incredibil

Joi, 23 Aprilie 2015, ora 22:09
36112 citiri

Simona Halep nu va avea ocazia sa o invinga pe Maria Sharapova in turneul de la Stuttgart. Rusoaica a fost eliminata inca din optimile de finala de Angelique Kerber, scor 2-6, 7-5, 6-1, dupa un meci ce a avut un set decisiv incredibil.

Modul in care a inceput aceasta intalnire nu anunta nici pe departe ce avea sa urmeze. Maria Sharapova a luat primul set in 43 de minute, cu 6-2, dupa ce a fructificat cele doua break-uri pe care le-a avut.

Setul secund a fost mult mai echilibrat, cele doua jucatoare mergand cap la cap pana la 5-5, cand Kerber a reusit sa faca un break ce s-a dovedit a fi decisiv.

Simona Halep a intrecut-o pe Sharapova in clasamentul WTA - oficial

Ajuns in setul decisiv, meciul a devenit pur si simplu incredibil, intrand de departe in topul celor mai spectaculoase din acest an.

Kerber a inceput cu un break, Sharapova a raspuns cu rebreak, dar nemtoaica nu s-a lasat si a mai facut unul. A fost momentul in care Sharapova a cedat, intrucat si-a mai pierdut serviciul o data, iar Kerber a servit perfect si s-a distantat la 5-1. Sharapova a incheiat meciul in genunchi, Kerber castigand decisivul cu 6-1!

Schimbare importanta a Simonei Halep: Progresul e total! Interviu

Maria Sharapova era campioana ultimilor ani la Stuttgart, aceasta fiind de altfel prima sa infrangere la acest turneu.

Angelique Kerber, locul 14 in clasamentul WTA, o va intalni in sferturile de finala pe Ekaterina Makarova, vineri dupa ora 16:30.

Ce spune Maria Sharapova dupa eliminarea de la Stuttgart

SHARAPOVA - KERBER 6-2, 5-7, 1-6

22:09 - Meci!!!! Kerber o invinge pe Sharapova si se califica in sferturile de finala!

22:05 - Kerber isi face serviciul si conduce cu 5-1! Sharapova serveste pentru a ramane in meci!

22:00 - Break Kerber!!! Nemtoaica joaca fabulos, in timp ce Sharapova e la pamant!

21:56 - Inca un game fabulos: Kerber salveaza o minge de break si face 3-1! Sharapova comite o greseala nefortata incredibila la ultimul punct, trimitand in fileu din doar trei metri!

21:51 - Ce nebunie de meci! Kerber revine de la 15-40 si fructifica a cincea minge de break pentru a conduce cu 2-1!!!

21:40 - Sharapova face rebreak dupa un game absolut fabulos, in care Kerber a aparat trei mingi de rebreak.

21:34 - Kerber incepe perfect decisivul, cu un break!

21:33 - Sharapova resimte presiunea si a inceput sa urle din ce in ce mai puternic.

21:21 - Kerber revine excelent si trimite meciul in setul decisiv.

20:25 - Sharapova mai face un break si castiga primul set cu 6-2.

19:53 - Sharapova face rebreak.

19:45 - Kerber incepe in forta, cu un break!

19:42 - A inceput meciul cu Sharapova la serviciu!

19:38 - Cele dua jucatoare se incalzesc.

Info: Meciul incepe dupa ora 19:30

Maria Sharapova ocupa locul doi in clasamentul WTA, in timp ce Kerber este pe locul 14.

Castigatoarea acestei intalniri o va intalni in sferturile de finala pe Ekaterina Makarova.

Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
#Maria Sharapova Stuttgart, #Maria Sharapova Stuttgart Live , #stiri Maria Sharapova