Sharapova, de neoprit - ce performanta a reusit rusoaica

Joi, 28 August 2014, ora 14:02
4548 citiri

Rusoaica Maria Sharapova s-a transformat intr-o adevarata "bestia nera" pentru jucatoarele din Romania.

Atat in meciurile cu Simona Halep cat si in cel cu Alexandra Dulgheru, Sharapova are probleme in primul set, dar apoi revine excelent si castiga.

Rusoaica se mandreste astfel cu o performanta unica in acest an, fiind jucatoarea care a revenit cel mai des dupa ce a pierdut primul set, informeaza Digi Sport.

In 2014, Sharapova a castigat de 11 ori dupa ce a cedat primul set. Astfel, un sfert din partidele in care s-a impus anul acesta au avut un asemenea scenariu.

US Open: cu Alexandra Dulgheru: 4-6, 6-3, 6-2

Alexandra Dulgheru, invinsa de Sharapova la US Open 2014. Meci superb facut de romanca

Alexandra Dulgheru a fost invinsa de Maria Sharapova in turul doi de la US Open, scor 6-4, 3-6, 2-6.

Jucatoarea din Romania a acuzat probleme medicale, iar acest lucru i-a ingreunat misiunea in fata Mariei Sharapova.

C.S.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Maria Sharapova victorii 2014, #rezultate Maria Sharapova , #stiri Maria Sharapova