Maria Sharapova se califica in sferturi la Stuttgart

Joi, 27 Aprilie 2017, ora 18:35
13098 citiri

Maria Sharapova s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA de la Stuttgart, ea trecand de compatrioata sa, Ekaterina Makarova, in doua seturi.

"Masha" s-a impus cu scorul de 7-5, 6-1, dupa doua seturi diametral opuse ale adversarei sale.

Primul set a fost unul foarte echilibrat, cele doua jucatoare neavand probleme in a-si face serviciul.

Punctul cel mai important al setului si poate chiar al partidei a venit la scorul de 5-5, atunci cand Makarova a avut prima sansa de break. A construit punctul excelent, insa a gresit incredibil tocmai cand Sharapova era batuta.

Maria a facut ea breakul in game-ul urmator si a castigat primul set.

In actul secund Makarova n-a mai putut tine pasul si a pierdut fara drept de apel, cu 1-6.

Sharapova pare ca are drum deschis spre semifinale, in sferturi ea urmand a o intalni pe Anett Kontaveit, jucatoare venita din calificari si care ocupa in prezent locul 73 in clasamentul WTA.

Partida va avea loc vineri, in direct pe Ziare.com.

Maria Sharapova - Ekaterina Makarova 7-5/ 6-1

18:35 - GAME SET SI MECI MARIA SHARAPOVA!

18:32 - Vine si al doilea break pentru Sharapova, care va servi pentru meci!

18:21 - Break pentru Maria si se pare ca acest set secund nu va fi la fel de disputat ca primul.

18:09 - Sharapova incepe si setul secund cu un game castigat pe propriul serviciu.

18:03 - BREAK SI SET SHARAPOVA! Maria concretizeaza primele sanse de break pe care le are in acest set in cel mai potrivit moment, evitand tie-breakul.

17:58 - Makarova iroseste copilareste o minge de break si Sharapova isi face serviciul.

17:46 - Pana acum, cele doua jucatoare si-au facut serviciul fara prea mari probleme. Se anunta o partida destul de echilibrata in continuare.

17:31 - Merg bine cele doua cu serviciul in acest debut de partida.

17:21 - Debut bun de meci pentru ambele rusoaice, ele servind puternic si fara prea multe greseli.

17:15 - Incepe partida! Sharapova serveste prima.

17:10 - Sunt in arena cele doua jucatoare si efectueaza miscarile de incalzire.

INFO: Cele doua rusoaice s-au intalnit de sase ori pana acum in circuitul feminin, Maria impunandu-se de fiecare data. Ultimul duel a avut loc in 2015, la Australian Open. In cele sase dueluri, Makarova i-a luat doar un set Sharapovei.

INFO: Daca Maria nu are clasament WTA, Makarova ocupa locul 43 in ierarhia feminina.

UPDATE Liderii coaliției PSD-PNL și-au dat acordul pentru candidatura medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei SURSE
Medicul Cătălin Cîrstoiu a ajuns, marți, 19 martie, la Palatul Victoria pentru a discuta cu liderii coaliţiei. Liderii celor două partide și-au dat acordul pentru candidatura acestuia la...
Conducerile PSD și PNL, discuții cu consilierii municipali pe amendamente la bugetul Capitalei. Se cere o dezbatere în Consiliul General SURSE
Conducerile PNL şi PSD Bucureşti vor avea o întâlnire, marţi, 19 martie, cu consilierii municipali social-democraţi şi liberali pentru a cere convocarea unei şedinţe de Consiliu General...
#Sharapova Makarova Stuttgart 2017, #Maria Sharapova rezultate tenis, #Sharapova Stuttgart 2017 rezultate , #WTA