Marian Dragulescu a ratat cu putin medalia la Campionatele Mondiale de gimnastica

Duminica, 13 Octombrie 2019, ora 15:00
6938 citiri

Marian Dragulescu s-a clasat, duminica, pe locul 4 in finala de la sarituri din cadrul Campionatelor Mondiale de gimnastica de la Stuttgart (Germania).

Gimnastul roman a acumulat un punctaj de 14.624, dupa cele doua sarituri, notate cu 14.966 si 14.283, relateaza News.ro.

Medalia de aur a fost castigata de de rusul Nikita Nagornyy (14.966), urmat pe podium de conationalul sau Artur Dalaloyan (14.933) si de Igor Radivilov (Ucraina, 14.749).

Marian Dragulescu a ajuns in finala de la sarituri cu cel de-al 6-lea scor.

39 de ani va implini Marian Dragulescu in luna decembrie.

Finalele pe aparate continua duminica fara o alta reprezentare romaneasca, la masculin cu paralele si bara fixa, iar la feminin, cu barna si sol.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Marian Dragulescu finala sarituri, #Marian Dragulescu Mondial gimnastica , #stiri Marian Dragulescu