Iancu: "Bateti Dinamo ca sa nu stricam prietenia"

Vineri, 11 Aprilie 2008, ora 12:44
1210 citiri

Presedintele Poli Stiintei Timisoara, Marian Iancu, i-a anuntat pe jucatori, prin intermediul site-ului oficial al gruparii, ca trebuie sa castige neaparat in partida de sambata cu Dinamo Bucuresti.

"Am sperante intr-o Marie cu alta palarie in ceea ce priveste continuitatea delegarii lui Cristian Balaj la partidele Poli-Dinamo si am toate motivele sa cred ca asa va fi. Ce pot sa spun este ca daca am suporterii in tribuna si stadionul este plin, nu avem cum sa pierdem, chiar daca ar fi sa ne arbitreze Cornel Dinu si Cornel Talnar, care ar fi indreptatiti sa fie partinitori. Ii oblig pe jucatori sa castige acest meci, pentru ca altfel stricam prietenia si trebuie sa creada ca e rau! Daca vor da totul pe teren, vom invinge cu siguranta si am sa uit meciul de la Galati, considerand ca pachetul cu cele patru meciuri propus pentru premiere incepe cu jocul cu Dinamo! Ne vedem la stadion, sambata seara!", a declarat oficialul.

Meciul Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti se va juca sambata, 12 aprilie, de la ora 20,30. Partida este considerata ca una cu grad ridicat de risc. Portile stadionului se vor deschide la ora 18,00.

Biletele au fost puse in vanzare pentru jocul cu Dinamo. Preturile tichetelor sunt: 7 lei (peluze), 12 lei (tribunele I si II), 20 de lei (tribuna 0). Locurile de unde pot fi procurate biletele sunt: in Centru (langa cladirea Operei), langa centrul comercial Bega, in centrul comercial Euro, in fata Casei Tineretului, in fata Pietei 1 Mai din Iosefin si la magazinul "Viola" (stadionul "Dan Paltinisanu", langa intrarea la vestiare).

Suporterilor dinamovisti le-au fost rezervate doar 500 de bilete la meciul din deplasare cu Poli Timisoara, in baza unui acord de reciprocitate, a anuntat gruparea de pe malul Begai.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...