Lacatus: "Mai avem de muncit"

Sambata, 05 Iulie 2008, ora 09:25
1193 citiri

Tehnicianul Stelei, Marius Lacatus a declarat, vineri seara, imediat dupa infrangerea "ros-albastrilor" in fata celor de la Red Bull Salzsburg, ca echipa sa mai are mult de muncit.

"Este un joc de pregatire, nu trebuie sa disperam, sigur ca au aparut unele probleme in ceea ce priveste faza defensiva, dar cred ca am facut prima repriza buna. Din pacate am primit doua goluri din faze fixe, dar mai avem de muncit sper ca in al doilea stadiu de pregatire sa rezolvam toate aceste probleme", a spus antrenorul Marius Lacatus. la Sport.ro.

Steaua a fost invinsa, vineri seara, de gruparea austriaca Red Bull Salzburg, scor 3-0, in cel de-al treilea meci disputat de "ros-albastri" in primul cantonament al acestei veri.

In primele doua meciuri amicale, Steaua a invins gruparile NK Maribor si Austria Karnten, cu 2-0, respectiv 3-1.

Adversar complicat pentru campioana Steaua în sferturile EuroCup
Campioana României la polo masculin, Steaua Bucureşti, va întâlni formaţia spaniolă Astralpool CN Sabadell, în sferturile de finală ale LEN Euro Cup, conform tragerii la sorţi de marţi....
Calificare dramatică pentru Steaua în sferturile cupelor europene. A fost nevoie de penalty-uri
CSA Steaua Bucureşti s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale LEN Euro Cup la polo pe apă, după ce a învins formaţia elenă Panionios Atena cu scorul de 20-18 (2-2, 3-2, 2-4, 4-2,...