Marius Onofras
Onofras: Imi vine sa ma las de fotbal

Luni, 08 Martie 2010, ora 08:49

Marius Onofras / Unirea Urziceni

Atacantul Unirii Urziceni, Marius Onofras, a fost extrem de dezamagit dupa derbiul cu Steaua declarand ca ii vine chiar sa se lase de fotbal dupa ce Kapetanos a egalat in prelungirile meciului. "Este frustrant pentru ca am pierdut doua puncte si inca nu pot sa cred asta. In aceasta etapa, ne-au ajutat si Ceahlaul, si Otelul si e pacat ca nu am profitat. Mi-e foarte greu sa vorbesc dupa un asemenea ghinion. Imi vine sa ma las de fotbal", a spus Onofras la finalul intalnirii. Unirea Urziceni si Steaua au terminat la egalitate, scor 2-2, in derbiul etapei cu numarul 20, dupa ce ialomitenii au condus de doua ori. Steaua a egalat in ultimul minut, dupa un gol norocos. M.D.

Onofras: Ne omoara Petrescu daca facem blat cu Steaua

Duminica, 30 Noiembrie 2008, ora 09:41

Golgheterul Unirii Urziceni, Marius Onofras, exclude din start un posibil blat in meciul cu Steaua, desi aceasta varianta este vehiculata din ce in ce mai des in ultima vreme. "Sunt niste rautati nefondate din partea adversarilor. La ce munca depunem noi la Urziceni, e pacat ca aceasta echipa este acuzat de lucruri necurate. De cand sunt la Urziceni am jucat fiecare meci pe viata si pe...