Meci tensionat pentru Sumudica in Turcia

Duminica, 10 Decembrie 2017, ora 20:38

Marius Sumudica a reusit sa fie din nou in prim plan in Turcia.

Echipa pregatita de tehnicianul roman, Kayserispor, a jucat duminica seara, pe teren propriu, cu campioana din sezonul trecut, Besiktas, iar spiritele au fost foarte incinse.

1-1 a fost scorul intalnirii, in care Sumudica s-a certat cu jucatorii adversi, a protestat la fiecare decizie a arbitrului, dar a reusit un nou rezultat bun, mai ales ca a avut un jucator eliminat in partea secunda.

Umut Bulut a deschis scorul pentru gazde in minutul 30, insa Besiktas, calificata in primavara Ligii Campionilor, a egalat in minutul 45 printr-un penalti transformat de Tosun si contestat vehement de Sumudica.

In partea secunda, fostul jucator al lui CFR Cluj, Tiago Lopes, a vazut doua cartonase galbene si a fost eliminat in minutul 49!

Kayserispor, cu Cristi Sapunaru si Silviu Lung Jr. integralisti, a rezistat insa in inferioritate numerica si se mentine pe locul 5 in clasamentul primei ligi de fotbal din Turcia.

27 de puncte a strans trupa lui Sumudica in 15 etape, aflandu-se la doar 5 puncte distanta de prima clasata, Galatasaray.