Victorie dramatica pentru Sumudica

Luni, 04 Decembrie 2017, ora 21:16
7294 citiri

Kayserispor a obtinut luni seara o victorie dramatica in etapa a 14-a a primei ligi de fotbal din Turcia.

Trupa pregatita de Marius Sumudica s-a impus cu 2-1 in deplasarea de la Alanyaspor.

Golul victoriei a fost marcat de atacantul Umut Bulut in minutele de prelungire.

Scorul a fost deschis de Guray Vural (min.21), in timp ce Cenk Ahmet Alkilic a egalat pentru gazde in minutul 63.

Din minutul 73, Kayserispor a evoluat in superioritate numerica, dupa ce Welinton a primit cel de-al doilea cartonas galben si a fost eliminat.

In urma acestui succes, Kayserispor a urcat pe locul 5 in clasament, cu 26 de puncte, la 4 puncte distanta de prima clasata, Istanbul Basaksehir.

Ciolacu, dragoste cu năbădăi cu Firea. Uite catastrofa, nu mai e catastrofa
A ieșit domnul Marcel Ciolacu, premierul României și liderul PSD, la o conferință de presă alături de Gabriela Firea, să spună în fața tuturor cât este de deșteaptă și frumoasă,...
Marcel Ciolacu trece peste regrete: ”Era de-a dreptul ridicol ca cele două mari partide să nu fie jucători” VIDEO
Candidatura Gabrielei Firea la Primăria Capitalei va fi validată de PSD săptămâna viitoare, în forurile statutare, a declarat marţi, 23 aprilie, liderul partidului, premierul Marcel Ciolacu....
#Marius Sumudica victorie dramatica, #Kayserispor Sumudica victorie Turcia , #Kayserispor