Echipa lui Sumudica a remizat cu liderul din Turcia

Sambata, 26 Octombrie 2019, ora 20:49

Echipa pregatita de Marius Sumudica, Gazisehir Gaziantep, a obtinut o remiza in duelul cu liderul campionatului turc, Alanyaspor.

Scorul final al intalnirii a fost 1-1, baietii lui "Sumi" egaland in prelungiri.

Papiss Cisse a deschis scorul pentru Alanya in minutul 33, insa Gaziantep a egalat pe final, atunci cand Kana-Biyik a reusit sa il invinga pe portarul advers cu o lovitura de cap.

In urma acestei remize echipa lui Sumudica ocupa locul 9 in clasamentul Superligii turce, cu 12 puncte, iar Alanyaspor se mentine pe prima pozitie, cu 18 puncte.

Gaziantep va avea un meci mai facil in runda urmatoare, atunci cand va infrunta o formatie cu pretentii mai modeste, este vorba despre Ankaragucu.