Marius Sumudica a suferit primul esec major de la plecarea in Turcia

Miercuri, 07 Februarie 2018, ora 19:01
4933 citiri

Kayserispor, formatia pregatita de Marius Sumudica, a fost eliminata in sferturile de finala din Cupa Turciei.

Echipa lui Sumudica a remizat pe teren propriu in fata celor de la Akhisarspor, scor 2-2, dar rezultatul nu i-a fost favorabil.

Dupa ce a pierdut prima mansa cu 1-0, Kayserispor a parasit astfel Cupa Turciei.

Pentru Kayserispor au marcat Kravets (36) si Gyan (90), in timp ce pentru oaspeti au punctat Aydogdu (25) si Ataseven (69).

La Kayserispor, Cristian Sapunaru a fost titular, dar Sumudica l-a scos la pauza. Silviu Lung a fost doar rezerva in aceasta partida, in timp ce fostii FCSB-isti William de Amorim si Rick Boldrin au fost integralisti.

Echipa lui Sumudica se va concentra de acum inainte pe meciurile din campionat, unde ocupa locul 5.

C.S.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...