Marius Sumudica, inca un esec in Turcia: Un roman a fost cel mai slab de pe teren

Sambata, 28 Aprilie 2018, ora 16:00
3133 citiri

Kayserispor, echipa pregatita de Marius Sumudica, a suferit un nou esec in prima liga turca.

Kayseri a fost astfel invinsa de codasa Alanyaspor, scor 1-2, intr-un meci in care ambele goluri au fost marcate in repriza secunda.

Alanyaspor a deschis scorul in minutul 46, cu un sut din afara careului trimis de Karaca, la care portarul Silviu Lung nu a putut interveni.

Kayseri a egalat in minutul 77 prin fostul stelist Rick Boldrin, insa Cristian Sapunaru si-a "ingropat" echipa in minutul 85.

Fostul rapidist a comis o lovitura de la 11 metri, a fost eliminat, iar Alanyaspor a marcat golul victoriei din penalti, prin Douglas.

Kayserispor a ajuns pe locul 8 in Turcia, iar postul lui Marius Sumudica este in pericol.

C.S.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...