Marius Sumudica, umilit in Turcia, pe banca lui Gaziantep

Duminica, 20 Octombrie 2019, ora 08:21
23253 citiri

Antrenorul roman Marius Sumudica a avut parte de un cosmar sambata seara pe banca tehnica a echipei sale Gaziantep.

Trabzonspor a castigat partida din etapa cu numarul 8 din Super Lig, scor 4-1 cu cei de la Gazisehir Gaziantep, echipa condusa de pe banca tehnica de Marius Sumudica.

Fostul mare jucator al lui Liverpool, Daniel Sturridge a deschis balul cu un gol in minutul 9, profitand de pasa "cosmarului" Romaniei de acum cateva zile, din partida Romania - Norvegia 1-1, e vorba Alexander Sorloth, atacantul care a egalat la 1 in prelungirile meciului din preliminariile EURO 2020, de marti seara.

Acelasi Sorloth a marcat pentru 2-0 in minutul 14, dupa o pasa a lui Sturridge acum. Jose Sosa si Yusuf Sari au marcat celelalte doua goluri ale gazdelor, in timp ce pentru Sumudica si ai sai singurul gol a fost reusit de Jefferson in minutul 54.

Trabzonspor e lidera Turciei cu 15 puncte, in timp ce Gaziantep ocupa locul 8, cu 11 lungimi.

Trabzonspor: Cakir - Pereira, Turkmen, Hosseini, Novak - Parmak (Canbaz 87), Sosa - Corekci (Sari 73), Sturridge (Erdogan 65), Nwakaeme - Sorloth.

Gazisehir Gaziantep: Lodygin - Ceylan, Kana-Biyik, Tosca, Erdem Ugurlu (Pawlowski 69) - Diarra, Djilobodji, Chibsah, Jefferson - Twumasi (Ozer 85) - Kayode.

Alin Tosca a fost titular si integralist la oaspeti, el venind in Turcia de la ultima sa aventura la PAOK Salonic, cu care a bifat eventul sezonul trecut in Grecia.

Nu a fost singurul rezultat negativ inregistrat de un roman sambata seara in Europa, dupa ce si Ianis Hagi a pierdut cu Genk derbiul cu Standard Liege, scor 0-1, fiind si accidentat si scos de pe teren prematur:

Ianis Hagi, scos de pe teren in derbiul Standard - Genk, dupa ce a fost lovit dur cu cotul. Poate rata intalnirea de gala cu Liverpool

Gaziantep a avut si un om eliminat in meciul de mai sus, pe Kayode, rosu direct in minutul 84. Golurile le puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
Liderul USR, după trimiterea în judecată a lui Clotilde Armand: ”Sunt nişte dosare fake, hărţuieli politice”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, a reacţionat după Clotilde Armand, primarul Sectorului 1, a fost trimisă în judecată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 şi a afirmat că...
#Marius Sumudica umulit in Turcia, #Marius Sumudica umilinta pe banca Gaziantep, #Marius Sumudica esec la scor meci , #stiri Marius Sumudica