Marius Sumudica, victorie cruciala in Arabia Saudita. A invins un alt antrenor roman din tarile arabe

Duminica, 21 Aprilie 2019, ora 08:47
6354 citiri

Antrenorul roman Marius Sumudica a obtinut o victorie extrem de importanta pe banca echipei sale Al Shabab din Arabia Saudita, acolo unde a invins un alt antrenor roman.

Shabab a trecut cu scorul de 2-0 de Al Hazem, echipa antrenata de Daniel Isaila, intr-un meci din etapa cu numarul 28 din Arabia, golurile fiind marcate de Seba, in minutele 5 si 37.

La gazde, romanul Valerica Gaman a fost titular si integralist, iar Constantin Budescu a intrat pe teren din minutul 77.

Fostul fundas de la Steaua si Astra a incasat si un cartonas galben in minutul 81.

Dupa aceasta victorie, Shabab este pe locul 3, cu 53 de puncte, la 11 puncte distanta de liderul Al Nassr, dar prezenta pe locurile de Asian Champions League in acest moment, cu doar doua etape inainte de finalul acestui sezon.

Trupa lui Isaila este pe locul 12 in clasamentul din Arabia.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Sumudica victorie cruciala pentru Shabab, #Sumudica aproape de Champions League, #Sumudica invinge romanul Isaila Arabia , #stiri Marius Sumudica