Sumudica pierde un nou meci in Turcia, in fata echipei lui Samuel Eto'o

Duminica, 18 Martie 2018, ora 14:35
4258 citiri

Marius Sumudica a inregistrat un nou esec in campionatul de fotbal al Turciei, pe banca celor de la Kayserispor, in fata echipei lui Samuel Eto'o, Konyaspor.

A fost 2-0 scorul pentru trupa in alb si verde, acolo unde fostul stelist Wilfred Moke a fost titular si intregralist. Chiar Samuel Eto'o a marcat primul gol al jocului, in minutul 4. Golul doi a venit in minutul 94, dupa o lovitura libera directa batuta de Jahovici.

In minutul 75, Konya a ramas in 10 oameni, dupa eliminarea lui Bourabia, dar un cartonas rosu a primit si Silviu Lung, care a vazut cabinele mai devreme, in minutul 92.

Konyaspor era penultima clasata din campionatul Turciei, iar cu aceasta infrangere, Kayserispor se indeparteaza si mai mult de visul unei cupe europene.

In minutul 92, Silviu Lung a faultat in afara careului, a primit rosu direct, iar pentru ca Sumudica facuse anterior toate schimbarile, in locul romanului a intrat in poarta un jucator de camp, e vorba chiar de Cristi Sapunaru, care nu a avut nicio sansa la lovitura libera din care s-a marcat, balonul fiind deviat.

Dupa acest cartonas rosu, Lung va rata marele derbi din etapa viitoare cu Fenerbahce, lucru valabil si pentru alt roman, Cristi Sapunaru, care a primit un galben in minutul 79 si va fi suspendat.

Fostii stelisti De Amorim si Boldrin au fost rezerve, dar au intrat pe parcurs, in repriza secunda.

In clasament, Kayseri ramane pe 5 cu 41 de puncte, la 7 distanta de Fener, care ocupa ultimul loc de Europa League. A fost a treia infrangere in ultimele 5 jocuri pentru trupa lui Sumudica din Turcia.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Sumudica nou esec banca Turcia, #Sumudica pierde cu echipa Eto o, #Sumudica esec Konya Kayserispor , #stiri Marius Sumudica