Fiul lui Schumacher a debutat in karting

Marti, 22 Aprilie 2008, ora 09:36
1336 citiri

Mick, fiul septuplului campion mondial de Formula 1, Michael Schumacher, si-a facut debutul in karting, in urma cu o saptamana, in campionatul Spaniei, recunoscut pentru descoperirea tinerelor talente.

Pentru a evita expunerea mediatica excesiva, Mick a fost inscris in concurs cu numele mamei si s-a clasat pe pozitia a 8-a, respectiv a 10-a, in cele doua curse in care a participat.

Interesant este faptul ca Schumacher Jr a condus un kart inscriptionat cu numele lui Fernando Alonso.

In varsta de 9 ani, fiul lui Schumi a fost supravegheat in timpul concursului de cativa bodyguarzi si a fost insotit de tatal campionului mondial la Formula 1.

Spaniolii încep să se sature de vizitatorii străini. Campanii agresive în a doua mare destinaţie turistică mondială: ”Întoarce-te acasă la tine”
Din insulele Baleare şi până în Canare, din Barcelona până la Malaga, manifestaţiile ostile supraturismului se înmulţesc în Spania, a doua mare destinaţie turistică mondială, obligând...
Rezultat rușinos pentru echipa lui Ianis Hagi. Ce-a făcut internaționalul român
Alaves, echipa internaționalului român Ianis Hagi (25 de ani), a suferit un eșec rușinos în etapa a 31-a a campionatului Spaniei. Astfel, Alaves, clasată pe locul 14, a fost învinsă cu...