Mihaela Buzarnescu a obtinut cel mai bun rezultat din acest an

Joi, 12 Septembrie 2019, ora 09:00
7647 citiri

Mihaela Buzarnescu s-a calificat, joi, in sferturile de finala ale turneului de la Hiroshima (Japonia).

Sportiva noastra a invins-o pe nipona Kurumi Nara cu 7-6 (1), 7-5, la capatul unui meci ce a durat o ora si 50 de minute.

Mihaela se va intalni in sferturi cu invingatoarea dintre Alison Van Uytvanck si Kirsten Flipkens.

Pentru Mihaela, calificarea in sferturile de finala reprezinta cel mai bun rezultat inregistrat in acest an.

Ultima data cand Mihaela a ajuns in sferturile de finala la un turneu WTA s-a intamplat in august 2018, la San Jose. Ulterior, Mihaela a si castigat acest turneu.

In 2019, sportiva noastra a avut insa rezultate foarte slabe, motiv pentru care a coborat pe locul 125 in lume.

C.S.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...