Cu fata la alegatori: Ion M. Ioniță, despre un posibil USL 2.0 după alegerile din 9 iunie: „Depinde de scorul pe care îl va înregistra această alianța”

Mihaela Buzarnescu, in sferturi la Nottingham

Miercuri, 13 Iunie 2018, ora 15:22
26252 citiri

Mihaela Buzarnescu s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale turneului de la Nottingham.

Reprezentanta noastra, cotata drept favorita numarul 5 la intrecerea din Marea Britanie, a invins-o in optimile de finala pe americanca Irina Falconi, aflata pe locul 152 in clasamentul WTA.

3-6, 7-5, 6-3 a fost scorul intalnirii dintre Mihaela Buzarnescu si Irina Falconi, care a durat doua ore si 8 minute.

Dupa calificarea in sferturi, Mihaela si-a asigurat un cec in valoare de 5.228 de puncte si 60 de puncte in clasamentul WTA.

In turul urmator, Mihaela, aflata pe locul 30 WTA, o va intalni pe castigatoarea partidei dintre favorita numarul 3, japoneza Naomi Osaka, si cehoaica Denisa Allertova.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida pe care Mihaela Buzarnescu o joaca in optimile de finala ale turneului de la Nottingham:

Mihaela Buzarnescu - Irina Falconi 6-3, 5-7, 6-3

15:22 - Mihaela fructifica de aceasta data o minge de meci si se califica in sferturi.

15:19 - O noua minge de meci irosita de Mihaela Buzarnescu.

15:12 - Americanca salveaza doua mingi de meci al Mihaelei si reduce apoi din diferenta.

15:04 - Un nou game solid reusit de Mihaela, iar scorul devine 5-0 in favoarea tenismenei aflate pe locul 30 in ierarhia WTA.

15:01 - Reprezentanta noastra joaca de-a dreptul excelent in acest set decisiv si reuseste un nou break. 4-0, iar Mihaela e la un pas de a obtine calificarea in sferturi.

14:56 - Scorul devine 3-0 dupa ce Mihaela isi face cu usurinta serviciul.

14:53 - Break reusit de sportiva noastra, care face 2-0 in setul decisiv.

14:48 - Mihaela deschide la serviciu setul trei si castiga primul game.

14:43 - Mihaela iroseste trei mingi de a duce setul la tie-break, iar Irina Falconi se impune cu 7-5 in setul doi, trimitand meciul in decisiv.

14:33 - Break la 0 reusit de Irina Falconi, care va servi din nou pentru castigarea primului set.

14:31 - Mihaela izbuteste insa breakul si trimite setul "in prelungiri".

14:26 - Din nefericire, Mihaela isi pierde din nou serviciul, iar americanca va servi pentru castigarea setului.

14:24 - Tenismena noastra reuseste breakul si egaleaza la 4 in acest set secund.

14:13 - Mihaela iroseste trei mingi de break, iar Falconi face 4-2.

14:09 - Americanca isi castiga serviciul si pastreaza avantajul de un break.

13:55 - Break reusit de Irina Falconi in debutul setului doi.

13:46 - Mihaela isi face serviciul, pentru ca apoi sa reuseasca un nou break, de aceasta data la 0, si sa-si adjudece primul set.

13:40 - Americanca reuseste doua game-uri la rand, insa Mihaela continua sa aiba un avans de un break.

13:33 - Un nou break reusit de Mihaela, care se distanteaza in acest prim set.

13:24 - Sportiva noastra isi face serviciul la 0 si are un start de partida perfect.

13:20 - Mihaela Buzarnescu incepe excelent, cu un break.

13:15 - Tenismena din SUA serveste prima.

ora 13:15 - A inceput meciul.

INFO: In clasamentul WTA, Mihaela ocupa locul 30, in timp ce adversara ei din SUA se afla pe pozitia 152.

INFO: E prima intalnire directa dintre cele doua tenismene.

INFO: In runda inaugurala, Mihaela a invins-o greu pe Veronica Cepede Royg (Paraguay), scor 6-2, 3-6, 7-6. De partea cealalta, Irina Falconi, ajunsa pe tabloul principal dupa ce-a trecut e calificari, a invins-o pe australianca Arina Rodionova, cu 6-4, 6-1.

Turneul de la Nottingham, dotat cu premii in valoare totala de 250.000 de dolari, se desfasoara in perioada 11-17 iunie.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#Mihaela Buzarnescu sferturi Nottingham, #Mihaela Buzarnescu turneu Nottingham, #Mihaela Buzarnescu Irina Falconi , #stiri Mihaela Buzarnescu