Mihaela Buzarnescu, in sferturi la Nottingham

Miercuri, 13 Iunie 2018, ora 15:22
26252 citiri

Mihaela Buzarnescu s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale turneului de la Nottingham.

Reprezentanta noastra, cotata drept favorita numarul 5 la intrecerea din Marea Britanie, a invins-o in optimile de finala pe americanca Irina Falconi, aflata pe locul 152 in clasamentul WTA.

3-6, 7-5, 6-3 a fost scorul intalnirii dintre Mihaela Buzarnescu si Irina Falconi, care a durat doua ore si 8 minute.

Dupa calificarea in sferturi, Mihaela si-a asigurat un cec in valoare de 5.228 de puncte si 60 de puncte in clasamentul WTA.

In turul urmator, Mihaela, aflata pe locul 30 WTA, o va intalni pe castigatoarea partidei dintre favorita numarul 3, japoneza Naomi Osaka, si cehoaica Denisa Allertova.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida pe care Mihaela Buzarnescu o joaca in optimile de finala ale turneului de la Nottingham:

Mihaela Buzarnescu - Irina Falconi 6-3, 5-7, 6-3

15:22 - Mihaela fructifica de aceasta data o minge de meci si se califica in sferturi.

15:19 - O noua minge de meci irosita de Mihaela Buzarnescu.

15:12 - Americanca salveaza doua mingi de meci al Mihaelei si reduce apoi din diferenta.

15:04 - Un nou game solid reusit de Mihaela, iar scorul devine 5-0 in favoarea tenismenei aflate pe locul 30 in ierarhia WTA.

15:01 - Reprezentanta noastra joaca de-a dreptul excelent in acest set decisiv si reuseste un nou break. 4-0, iar Mihaela e la un pas de a obtine calificarea in sferturi.

14:56 - Scorul devine 3-0 dupa ce Mihaela isi face cu usurinta serviciul.

14:53 - Break reusit de sportiva noastra, care face 2-0 in setul decisiv.

14:48 - Mihaela deschide la serviciu setul trei si castiga primul game.

14:43 - Mihaela iroseste trei mingi de a duce setul la tie-break, iar Irina Falconi se impune cu 7-5 in setul doi, trimitand meciul in decisiv.

14:33 - Break la 0 reusit de Irina Falconi, care va servi din nou pentru castigarea primului set.

14:31 - Mihaela izbuteste insa breakul si trimite setul "in prelungiri".

14:26 - Din nefericire, Mihaela isi pierde din nou serviciul, iar americanca va servi pentru castigarea setului.

14:24 - Tenismena noastra reuseste breakul si egaleaza la 4 in acest set secund.

14:13 - Mihaela iroseste trei mingi de break, iar Falconi face 4-2.

14:09 - Americanca isi castiga serviciul si pastreaza avantajul de un break.

13:55 - Break reusit de Irina Falconi in debutul setului doi.

13:46 - Mihaela isi face serviciul, pentru ca apoi sa reuseasca un nou break, de aceasta data la 0, si sa-si adjudece primul set.

13:40 - Americanca reuseste doua game-uri la rand, insa Mihaela continua sa aiba un avans de un break.

13:33 - Un nou break reusit de Mihaela, care se distanteaza in acest prim set.

13:24 - Sportiva noastra isi face serviciul la 0 si are un start de partida perfect.

13:20 - Mihaela Buzarnescu incepe excelent, cu un break.

13:15 - Tenismena din SUA serveste prima.

ora 13:15 - A inceput meciul.

INFO: In clasamentul WTA, Mihaela ocupa locul 30, in timp ce adversara ei din SUA se afla pe pozitia 152.

INFO: E prima intalnire directa dintre cele doua tenismene.

INFO: In runda inaugurala, Mihaela a invins-o greu pe Veronica Cepede Royg (Paraguay), scor 6-2, 3-6, 7-6. De partea cealalta, Irina Falconi, ajunsa pe tabloul principal dupa ce-a trecut e calificari, a invins-o pe australianca Arina Rodionova, cu 6-4, 6-1.

Turneul de la Nottingham, dotat cu premii in valoare totala de 250.000 de dolari, se desfasoara in perioada 11-17 iunie.

Ministrul Agriculturii le ia apărarea crescătorilor: "Eu nu cred că fermierii români vopsesc puii. Cel mai mare export de carne de pui în Franţa se face din România"
Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale Florin Barbu a precizat că el nu crede că „fermierii români vopsesc puii”. Declarațiile vin în contextul în care fostul președinte al...
Cum a fentat Piedone licitațiile. Curtea de Conturi l-a luat la bani mărunți. Nereguli grave și la Direcția Pentru Protecția Copilului
Curtea de Conturi a constat la ultimul audit, finalizat la începtutul lunii martie 2024, la Sectorul 5, pentru anul 2022, că instituția condusă de Popescu Piedone a divizat contracte de...
#Mihaela Buzarnescu sferturi Nottingham, #Mihaela Buzarnescu turneu Nottingham, #Mihaela Buzarnescu Irina Falconi , #stiri Mihaela Buzarnescu