Mihaela Buzarnescu, cu ochii in lacrimi pe teren - ce i-a transmis arbitrului

Vineri, 15 Iunie 2018, ora 20:00
24845 citiri

Mihaela Buzarnescu a avut o reactie emotionanta in timpul meciului cu Naomi Osaka, din sferturile de finala de la Nottingham.

Sportiva noastra a avut un dialog aprins cu arbitrul de scaun, in setul secund, dupa un punct in urma caruia Osaka s-a distantat la 3-1.

Buzarnescu a vazut mingea in aut, dar arbitrul i-a oferit punctul niponei.

Cu ochii in lacrimi, sportiva noastra s-a indreptat catre arbitru, dar nu a mai putut intoarce decizia.

"Nu se poate! Nu se poate! Mingea aceea a fost in aut! Este pentru a doua oara cand se intampla. S-a vazut clar ca a fost aut! Nu se poate!", i-a spus Mihaela arbitrului.

De altfel, pe tot parcursul meciului Mihaela a fost foarte nervoasa si si-a reprosat si greselile facute.

Mihaela Buzarnescu a fost eliminata in sferturile de finala de la Nottingham de japoneza Naomi Osaka.

Sportiva noastra a cedat in doua seturi, scor 6-4, 6-1, la capatul unui meci ce a durat putin peste o ora.

Sportiva noastra nu va lua pauza, iar saptamana viitoare va evolua la Birmingham.

Pana la Wimbledon, Mihaela este inscrisa si in turneul de la Eastbourne, care v a incepe pe 25 iunie.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...