Mihaela Buzarnescu, eliminata dramatic de la Hobart

Marti, 08 Ianuarie 2019, ora 07:23
13326 citiri

Mihaela Buzarnescu nu reuseste sa isi revina in acest debut de sezon si inregistreaza deja a doua infrangere consecutiva din tot atatea meciuri disputate.

Cap de serie numarul doi la Hobart, in Australia, sportiva noastra a fost invinsa dramatic de Belinda Bencic intr-o partida din turul I.

Scorul final al intalnirii a fost 6-4, 3-6, 5-7, meciul avand o durata de doua ore si 37 de minute.

Chiar daca a inceput bine, castigand primul set, Miki nu a reusit sa ii faca fata adversarei, care s-a impus in urmatoarele doua, castigand partida cu a cincea minge de meci pe care a avut-o.

Buzarnescu pleaca de la Hobart cu un punct in clasamentul WTA si doua mii de dolari, iar perspectivele pentru primul turneu de Grand Slam al anului, Australian Open, nu sunt deloc imbucuratoare pentru a doua jucatoare de tenis a Romaniei.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Buzarnescu tenis rezultate, #Buzarnescu Bencic Hobart 2019, #Buzarnescu eliminata Hobart , #stiri Mihaela Buzarnescu