Mihaela Buzarnescu, invinsa de Caroline Wozniacki la Charleston dupa un meci de mare lupta

Vineri, 05 Aprilie 2019, ora 00:39
29144 citiri

Mihaela Buzarnescu a fost eliminata de Caroline Wozniacki in optimile de finala ale turneului de la Charleston.

Daneza s-a impus cu 6-4, 3-6, 6-3, la capatul unui meci spectaculos, in care sportiva noastra a luptat pana la epuizare.

Mihaela a inceput meciul greoi, iar dupa doar cateva minute daneza conducea deja cu 5-2. Sportiva noastra l-a chemat insa pe teren pe antrenorul Artemon Apostu-Efremov, iar sfaturile acestuia au ajutat-o.

Miki s-a apropiat astfel la 5-4 si a avut serviciul, dar Wozniacki a reusit break si a castigat primul set cu 6-4.

Romanca nu a fost insa demoralizata si a continuat sa joace tot mai curajos si mai precis si a castigat setul secund fara emotii cu 6-3.

Wozniacki a cerut pauza de toaleta dupa setul secund si a revenit in forta de la vestiare, reusind sa ajunga la 3-0 in cateva minute in decisiv.

Totusi, Mihaela nu a cedat nici de aceasta data si a reusit sa egaleze la trei. A avut chiar sansa sa faca 4-3, dar a ratat o minge usoara si i-a permis danezei sa conduca cu 4-3.

Acesta a fost momentul decisiv al meciului, intrucat pana la final daneza nu a mai fost pusa in pericol de Mihaela, sportiva noastra pierzand toate punctele.

Sportiva noastra paraseste totusi acest meci cu fruntea sus si cu speranta ca mai poate juca la un nivel inalt.

In urma rezultatelor de pana acum, Mihaela va cobori cel putin un loc in clasamentul WTA si va ajunge pe 31.

BUZARNESCU - WOZNIACKI 4-6, 6-3, 3-6

00:39 - Wozniacki incheie meciul cu un break la zero si o elimina pe Mihaela!

00:36 - Game fara emotii pentru Wozniacki, scorul este 5-3, iar Mihaela serveste acum pentru a ramane in meci.

00:32 - Mihaela rateaza sansa sa faca 4-3, iar Wozniacki reuseste un break si daneza conduce ea cu 4-3.

00:25 - Mihaela face inca un break si scorul devine 3-3!!!

00:18 - Game electrizant, dar Mihaela isi face serviciul si scorul este 3-2!

00:09 - Mihaela face break si scorul este 3-1.

00:03 - Wozniacki mai face un break si are 3-0.

00:00 - Mihaela rateaza mai multe mingi de rebreak si scorul este 2-0 pentru daneza.

23:50 - Wozniacki incepe setul decisiv cu un break la zero.

23:44 - Mihaela face break si castiga setul secund cu 6-3! Vom avea set decisiv!

23:41 - Mihaela conduce cu 5-3 si e tot mai aproape de setul decisiv.

23:36 - Game fara emotii pentru Wozniacki, dar Mihaela conduce cu 4-3.

23:33 - Mihaela salveaza doua mingi de rebreak si conduce cu 4-2!

23:27 - Mihaela face un nou break si conduce cu 3-2!

23:24 - Mihaela isi face cu greu serviciul si scorul este 2-2.

23:17 - Mihaela rateaza doua mingi de break si Wozniacki are 2-1.

23:11 - Wozniacki face rebreak si scorul este 1-1.

23:07 - Mihaela incepe setul secund cu un break!

22:56 - Wozniacki castiga primul set cu 6-4! Mihaela a avut 30-0, dar a inceput sa greseasca si daneza a facut break!

22:50 - Mihaelak face rebreak si scorul este 5-4!!! Ce revenire superba pentru sportiva noastra!

22:47 - Mihaela isi face serviciul si ramane in set!

22:42 - Wozniacki conduce cu 5-2 si presiunea se muta acum pe Mihaela.

22:36 - Mihaela salveaza trei mingi de break dupa un game maraton si scorul este 4-2!

22:22 - Mihaela rateaza o minge de break si scorul devine 4-1.

22:17 - Mihaela isi face in premiera serviciul si scorul este 3-1.

22:12 - Wozniacki reuseste inca un game la zero si scorul este 3-0.

22:10 - Wozniacki face break si conduce cu 2-0.

22:05 - Wozniacki incepe meciul cu un game la zero.

22:03 - A inceput meciul!

21:58 - Meciul va incepe cu Caroline la serviciu.

21:44 - Meciul va incepe in cateva minute.

Mihaela ocupa locul 30 in clasamentul WTA, in timp ce Wozniacki este pe locul 13.

La casele de pariuri, Wozniacki e favorita si are cota 1.3 pentru o victorie.

Cele doua jucatoare s-au mai intalnit de doua ori in circuitul WTA, iar daneza s-a impus de fiecare data.

Meciul este televizat de Digi Sport 2.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Mihaela Buzarnescu Caroline Wozniacki, #Mihaela Buzarnescu Caroline Wozniacki live, #Mihaela Buzarnescu Caroline Wozniacki direct, #televizare Mihaela Buzarnescu Caroline Wozniacki , #stiri Mihaela Buzarnescu