Mihaela Buzarnescu se califica in sferturi la Birmingham dupa o revenire superba

Miercuri, 20 Iunie 2018, ora 21:39
12613 citiri

Mihaela Buzarnescu s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Birmingham, romanca reusind sa se impuna in trei seturi in fata Petrei Martic.

Sportiva noastra a pierdut primul set, insa a revenit excelent si a castigat partida cu scorul de 4-6, 6-3, 6-3.

In sferturile de finala, "Miki" o va infrunta pe Elina Svitolina, a doua favorita a turneului.

Buzarnescu are un ascendent in fata jucatoarei din Ucraina, ea castigand ultimul duel direct chiar pe zgura de la Roland Garros.

Calificarea in sferturi la Birmingham ii aduce Mihaelei prezenta in Top 30 WTA incepand de saptamana viitoare.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
#Buzarnescu victorie Birmingham, #Buzarnescu Martic Birmingham, #Buzarnescu tenis rezultate , #stiri Mihaela Buzarnescu