Mihaela Buzarnescu vs Simona Halep in turul doi la Wimbledon

Luni, 01 Iulie 2019, ora 17:16
21773 citiri

Mihaela Buzarnescu a trecut in runda inaugurala de la Wimbledon de americanca Jessica Pegula si o va intalni in turul secund pe Simona Halep.

6-4, 6-4 a fost scorul confruntarii dintre Mihaela Buzarnescu si Jessica Pegula, care a durat o ora si 23 de minute.

Confruntarea dintre Mihaela Buzarnescu si Simona Halep se va disputa miercuri, la o ora ce va fi anuntata ulterior de organizatori.

Miki si Simona s-au mai intalnit o singura data in cariera, in 2008, pe zgura de la Monteroni D'Arbia, unde fostul numar 1 WTA s-a impus in doua seturi, cu 6-3, 6-0.

Revenind la jocul cu Jessica Pegula, sportiva noastra a inceput mai greu, insa treptat a pus stapanire pe joc si s-a impus fara mari emotii, chiar daca americanca a revenit in setul secund de la 4-0.

A fost prima intalnire directa intre cele doua tenismene.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida pe care Mihaela Buzarnescu a disputat-o cu americanca Jessica Pegula, in runda inaugurala de la Wimbledon 2019.

Desfasurarea intalnirii:

Mihaela Buzarnescu - Jessica Pegula 6-4, 6-4

17:16 - Miki castiga meciul si o va intalni pe Simona Halep in turul doi la Wimbledon.

17:09 - Revenire fantastica pentru jucatoarea din SUA, care egaleaza la 4.

17:07 - Un set doi care parea la discretia reprezentantei noastre se complica dupa ce Pegula reuseste un nou break. Americanca serveste pentru a egala la 4 in acest set doi.

17:03 - Americanca castiga doua game-uri la rand si reintra in meci.

16:56 - Prestatie excelenta a Mihaelei in acest set doi, in care conduce cu 4-0.

16:47 - Miki incepe excelent setul doi si conduce cu 2-0.

16:37 - Mihaela Buzarnescu reuseste breakul si isi adjudeca primul set.

16:33 - Sportiva noastra isi pierde serviciul si setul continua.

16:23 - Trei game-uri la rand pentru Mihaela Buzarnescu, care va servi pentru a castiga primul set.

16:18 - Miki reuseste breakul, insa la game-ul urmator isi pierde din nou serviciul, iar americanca trece din nou in avantaj.

16:10 - Inceput dificil de meci pentru reprezentanta noastra, care, dupa ce si-a pierdut serviciul in primul game, se vede nevoita sa salveze doua mingi de break in game cu numarul 3.

15:58 - Mihaela isi pierde serviciul in game de debut.

ora 15:55 - A inceput meciul, cu Miki la serviciu.

INFO: In clasamentul WTA, Miki ocupa locul 53, in timp ce sportiva din SUA se afla pe locul 72.

INFO: Va fi prima intalnire directa intre cele doua sportive.

Wimbledon 2019 se desfasoara in perioada 1-14 iulie.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Mihaela Buzarnescu Jessica Pegula, #Mihaela Buzarnescu Wimbledon 2019 , #stiri Mihaela Buzarnescu