Reactia Pliskovei dupa victoria cu Mihaela Buzarnescu de la Wimbledon

Vineri, 06 Iulie 2018, ora 22:05
10617 citiri

Karolina Pliskova a admis ca a avut parte de un meci foarte dificil in turul III de la Wimbledon, in fata Mihaelei Buzarnescu.

Fostul numar 1 WTA a declarat imediat dupa partida ca romanca a fost mai buna ca ea jumatate de meci si numai spiritul ei de lupta i-a adus victoria.

"A fost un meci foarte greu azi, ea a jucat un tenis grozav. Pot sa spun ca a fost mai buna ca mine un set si jumatate. Dar nu am renuntat la lupta si mi-am spus ca am sanse daca reusesc sa imi fac serviciul", a spus Pliskova.

Mihaela Buzarnescu a fost eliminata dramatic, vineri seara, in turul trei al Grand Slam-ului de la Wimbledon.

Sportiva romana a fost invinsa de favorita numarul 7, Karolina Pliskova, desi a condus cu 6-3 si 4-1.

Tenismena din Cehia s-a impus insa in cele din urma cu 3-6, 7-6 (3), 6-1, la capatul unei partide care a durat o ora si 59 de minute.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Pliskova victorie Buzarnescu, #Pliskova Buzarnescu Wimbledon, #Pliskova declaratie Buzarnescu , #stiri Mihaela Buzarnescu