Lucescu, dupa meciul de infarct cu Real Madrid: El e jucatorul care i-a trezit

Joi, 26 Noiembrie 2015, ora 08:09
5440 citiri

Mircea Lucescu si-a criticat mai multi jucatori dupa infrangerea cu Real Madrid, de miercuri seara, scor 4-3, insa a laudat unul dintre brazilienii echipei, pentru revenirea extraordinara din ultimul sfert de ora.

Astfel, antrenorul roman sustine ca singurul lucru pozitiv din meci, pentru echipa sa, au fost ultimele 20 de minute.

"Taison a parut sa trezeasca toti jucatorii de atac", a spus Lucescu la conferinta de presa, potrivit Football.ua.

Lucescu isi face praf un jucator: Incredibil! Nu-i jucator de Champions League

Brazilianul a fost introdus in teren in minutul 62, in locul lui Marlos, la scorul de 3-0 pentru Real Madrid.

"Intreaga echipa s-a trezit. (...) Din pacate, am primit un prim gol prostesc si Real Madrid a preluat controlul jocului. Avem probleme de mentalitate, jucatorii mei debusolandu-se deseori dupa ce primesc gol. Este pacat ca pana si jucatorii experimentati fac greseli.

Din acest motiv l-am inlocuit pe Azevedo, care se concentra pe atac, dar se apara prost", a mai spus Mircea Lucescu.

Acesta a subliniat ca absentele lui Dario Srna si Olexandr Kucher au jucat un rol important.

Pe langa Azevedo si portarul Pyatov, Lucescu l-a mai criticat si pe fundasul Rakitskiy, despre care a spus ca a jucat slab si ca a fost prea nervos.

Real Madrid invinge Sahtiorul lui Lucescu dupa un final de infarct

Real Madrid a reusit sa se impuna pe terenul celor de la Sahtior Donetk in etapa a cincea din grupele Champions League, insa elevii lui Mircea Lucescu s-au remarcat cu o revenire de exceptie.

"Galacticii" s-au impus cu scorul de 4-3, dupa 1-0 la pauza, "minerii" marcand de trei ori in ultimele 15 minute.

Pentru a merge mai departe in primavara Europa League, ucrainenii au nevoie ca in ultima etapa sa obtina, pe terenul lui PSG, un rezultat cel putin la fel de bun ca al lui Malmo, suedezii urmand sa joace in deplasare cu Real Madrid.

UDMR propune "Ziua de Curăţenie Naţională". Când ar avea loc noua inițiativă dedicată protecției mediului
A treia zi de sâmbătă din luna septembrie ar putea deveni „Ziua de Curăţenie Naţională”, potrivit unui proiect de lege al UDMR depus la Parlament, având ca scop principal creşterea...
Gabriela Firea jubilează: Situația lui Cătălin Cîrstoiu va fi discutată în coaliție
Preşedinta PSD Bucureşti, Gabriela Firea, a declarat joi, 18 aprilie, că situaţia candidatului susţinut de PSD şi PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, ar urma să fie discutată...
#Mircea Lucescu meci Real Madrid, #Mircea Lucescu Taison Real Madrid, #Sahtior invinsa Real Madrid , #Champions League