Victorie splendida pentru Mircea Lucescu in Europa League: Zenit castiga dupa ce a fost condusa cu 3-0

Joi, 15 Septembrie 2016, ora 22:22
8609 citiri

Zenit Sankt Petersburg, echipa antrenata de Mircea Lucescu, a obtinut o victorie splendida in Europa League.

Fosta campioana a Rusiei s-a impus pe terenul celor de la Maccabi Tel Aviv cu scorul de 4-3, reusind sa revina de la 0-3!

Israelienii au evoluat excelent in trei sferturi din meci, avand 3-0 in minutul 70 dupa reusitele lui Haris Medunjanin, cu o "dubla", si Oern Kjartansson.

Kokorin a redus din diferenta pentru echipa lui Lucescu in minutul 76, iar cinci minute mai tarziu gazdele au ramas in inferiorirate dupa ce Dasa a incasat doua cartonase galbene in numai doua minute.

Apoi, din minutul 84 si pana in minutul 90 jucatorii lui Zenit au marcat de trei ori, prin Mak, Giuliano si Djordjevic, si au obtinut astfel cele trei puncte.

In celalat meci din Grupa D, AZ Alkmaar si Dundalk au remizat in Olanda, scor 1-1.

Ciolacu laudă candidatura lui Firea la primărie: "Este cea mai bună alegere pentru bucureștenii care își doresc mai puțin spectacol"
După decizia luată în coaliția PSD-PNL de a retrage sprijinul pentru candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la primăria Capitalei, Marcel Ciolacu o prezintă pe Gabriela Firea ca cea mai bună...
Iohannis, întrebat de ce a mers în Coreea de Sud cu un avion de lux: „Am venit cu o aeronavă mică. Nu ştiu cum definiţi un avion de lux”
Klaus Iohannis a răspuns marţi, 23 aprilie, de ce s-a deplasat în Coreea de Sud cu un avion de lux în timp ce miniştrii au mers cu un avion de linie, precizând că a venit într-o deplasare...