Lucescu, umilit la Londra: Arsenal a zdrobit pe Sahtior (Video)

Miercuri, 20 Octombrie 2010, ora 07:26
2274 citiri

Sahtior Donetk, echipa antrenata de romanul Mircea Lucescu, a fost spulberata in Liga Campionilor de Arsenal Londra, englezii castigand, pe teren propriu, cu scorul de 5-1.

Chiar daca Il Luce anunta inaintea partidei ca vine sa ia puncte de pe "Emirates", in realitate lucrurile nu au stat deloc asa, gazdele dominand in totalitate, din primul minut.

Song a deschis scorul in minutul 19, profitand de o gafa a portarului Pyatov, apoi Nasri a facut 2-0 reluand in plasa o centrare a aceluiasi Song.

Dupa pauza, "tunarii" nu au redus motoarele, dimpotriva chiar, au apasat accleratia marcand alte 3 goluri. Primul a fost capitanul Fabregas, care a transformat fara emotii o lovitura de la 11 metri in minutul 59.

7 minute mai tarziu, tanarul Wilshere puncteaza pentru un incredibil 4-0, pentru ca, la faza urmatoare a jocului, Chamakh sa inscrie si el, dupa pasa de geniu a lui Samir Nasri.

Nici macar golul de onoare marcat de echipa lui Lucescu nu a putut sa strice sarbatoarea londonezilor, fanii prezenti pe "Emirates" aplaudand reusita brazilianului Eduardo, fost jucator la Arsenal.

In urma acestui rezultat, Sahtiorul lui Lucescu ramane pe locul 2 in clasamentul Grupei H, cu 6 puncte, la 3 puncte in spatele liderului Arsenal.

Vezi mai jos video:

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Sahtior spulberat Arsenal, #Arsenal victorie scor Sahtior, #Arsenal Sahtior video, #Lucescu umilit Londra , #Sahtior Donetk