Mircea Lucescu pierde derbiul din Ucraina. Antrenorul a facut o criza de nervi

Sambata, 22 Martie 2014, ora 21:05
3071 citiri

Mircea Lucescu a pierdut derbiul disputat pe teren propriu in fata celor de la Dnepr, scor 0-2.

Antrenorul roman si-a complicat serios soarta in campionatul Ucrainei dupa infrangerea de sambata.

Golurile celor de la Dnepr au fost marcate de Fedetskyy, in minutul 45, si Matheus, in minutul 84.

Dupa acest rezultat, Sahtior conduce in clasament cu 41 de puncte, trei peste Dnepr, care are si un meci mai putin disputat.

La finalul meciului, Mircea Lucescu a pus tunurile pe jucatorii sai. "Probabil au crezut ca putem intra pe teren si imbracati in costum si o sa castigam", a declarat Lucescu.

C.S.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...