Mircea Lucescu si Rat au debutat cu victorie in retur

Joi, 03 Martie 2011, ora 23:41
1946 citiri

Formatia pregatita de Mircea Lucescu, Sahtior Donetk, a debutat cu o victorie in returul primei ligi din Ucraina, scor 1-0, in deplasare, cu Sevastopol.

Unicul gol al meciului in care Razvan Rat a fost integralist a fost reusit de brazilianul Luiz Adriano, in minutul 96.

In urma acestui succes, Sahtior a acumulat 55 de puncte, cu 15 mai mult decat ocupanta locului secund Dinamo Kiev, care are un meci mai putin disputat.

Mircea Lucescu, elogiat de UEFA

Urmatorul meci al echipei din Donetk este pe teren propriu cu AS Roma, in mansa secunda a optimilor Ligii Campionilor.

In tur, ucrainenii s-au impus cu 3-2 si au prima sansa la calificarea in premiera in sferturile competitiei.

C.F.

Motivul pentru care Marius Șumudică l-a înjurat pe Mircea Lucescu. Cum a reacționat antrenorul de 78 de ani
Marius Șumudică a evoluat ca jucător la Rapid în perioada 1997-1998 și 1999-2000 și l-a avut antrenor și pe Mircea Lucescu. Șumi a fost un jucător orgolios care s-a înfuriat pe Mircea...
Cum a fentat Piedone licitațiile. Curtea de Conturi l-a luat la bani mărunți. Nereguli grave și la Direcția Pentru Protecția Copilului
Curtea de Conturi a constat la ultimul audit, finalizat la începtutul lunii martie 2024, la Sectorul 5, pentru anul 2022, că instituția condusă de Popescu Piedone a divizat contracte de...