Sahtiorul lui Lucescu a dat-o-n bara in Liga Campionilor

Miercuri, 28 Septembrie 2011, ora 23:30
5408 citiri

Formatia pregatita de Mircea Lucescu, Sahtior Donetk, a inregistrat doar o remiza, pe teren propriu, scor 1-1, cu mult mai modesta grupare cipriota APOEL Nicosia.

Temerile lui "Il Luce" dinaintea partidei s-au adeverit, iar campioana Ucrainei s-a impiedicat surprinzator de APOEL Nicosia si a ratat sansa de a obtine primul succes in actuala editie a UEFA Champions League.

Dupa o prima repriza lipsita de goluri, cipriotii i-au redus la tacere pe cei prezenti pe Donbass Arena, deschizand scorul in minutul 61, prin atacantul Trickovski.

"Minerii" si-au revenit rapid si au restabiit egalitatea trei minute mai tarziu, gratie reusitei brazilianului Jadson, insa n-au reusit sa preia conducerea, in ciuda atacurilor insistente din ultimele 25 de minute.

Astfel, gruparea pregatita de Mircea Lucescu a obtinut un singur punct in primele doua etape din Liga Campionilor si ocupa ultima pozitie in Grupa G.

Clasament:

1.APOEL Nicosia 4p

2.Zenit Sankt Petersburg 3p

----------------------------

3.FC Porto 3p

4.SAHTIOR DONETK 1p

In cealalta partida a serii, Zenit Sankt Petersburg a trecut cu scorul de 3-1 de FC Porto, detinatoarea Europa League.

In etapa urmatoare sunt programate intalnirile Sahtior Donetk - Zenit Sankt Petersburg si FC Porto - APOEL Nicosia.

Sahtior Donetk: Rybka - Kucher, Rat, Chyzov, Hubschman, Jadson, Willian, Alex Teixeira, Srna, Luiz Adriano, Mkhitaryan;

Rezerve: Pyatov, Kryvtsov, Gai, Douglas Costa, Eduardo, Seleznyov, Dentinho;

Antrenor: Mircea Lucescu;

APOEL Nicosia: Chiotis - Paulo Jorge, Jahici, Oliveira, Poursaitides, Nuno Morais, Boaventura, Manduca, Helio Pinto, Ailton, Trickovski;

Rezerve: Kissas, Kaka, Charalambides, Adorno, Alexandrou, Marcinho, Solari;

Antrenor: Ivan Jovanovici;

Arbitru: Robert Schorgenhofer (Austria).

Intalnirea de pe Donbass Arena a fost transmisa in format LIVEScore pe site-ul Ziare.com.

Planul fenomenal la care lucrează Dan Șucu. Și-a propus aducerea unui nume uriaș la Rapid
După "falimentul" proiectului Cristiano Bergodi, acționarul majoritar al Rapidului, Dan Șucu, lucrează la un plan nou pentru Rapid. Conform informațiilor furnizate de jurnalistul Sorin...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#mircea lucescu, #Sahtior Liga Campionilor, #Lucescu Sahtior Liga Campionilor, #LIVE Lucescu Sahtior , #Sahtior Donetk