8863 citiri

Turcia a retrogradat in Divizia B a Ligii Natiunilor, dupa ce a fost invinsa pe teren propriu de Suedia, iar Mircea Lucescu a avut parte de o situatie umilitoare la conferinta de presa de dupa joc.

Tehnicianul roman a fost ignorat de jurnalistii turci, care i-au pus o singura intrebare!

"Mereu are cate o scuza", s-a plans unul dintre jurnalisti, in timp ce cotidianul Fotomac a notat: "Soc la conferinta lui Lucescu".

Astfel, Mircea Lucescu a petrecut putin peste doua minute la conferinta, mai mult durand traducerea intrebarii decat raspunsul!

Nationala Turciei a fost invinsa, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 0-1, de selectionata Suediei, intr-un meci din grupa a doua a Diviziei B a Ligii Natiunilor si a retrogradat in al treilea esalon al competitiei.

Unicul gol al meciului arbitrat de Istvan Kovacs a fost marcat de Andreas Granqvist, in minutul 71, dintr-o lovitura de la 11 metri.

In urma acestei infrangeri, Turcia a incheiat grupa din care mai fac parte Rusia si Suedia pe ultima pozitie, cu doar trei puncte stranse in patru meciuri.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Mircea Lucescu conferinta presa, #Mircea Lucescu jurnalisti turci , #stiri Mircea Lucescu