Dezvaluire dupa 13 ani: Cearta violenta intre Hagi si Mircea Lucescu

Duminica, 01 Iunie 2014, ora 22:12
7209 citiri

Gica Hagi si Mircea Lucescu au fost protagonistii unui scandal de proportii in urma cu 13 ani, pe vremea cand amandoi erau la Galatasaray.

Campioana Turciei, cu Hagi in teren si cu Lucescu pe banca, intalnea Real Madrid in Champions League. "Galacticii" au zburdat in prima repriza a meciului, marcand de doua ori.

A fost suficient pentru ca Lucescu sa isi piarda cumpatul la vestiare.

"Hagi nu a tipat la mine atunci, eu am tipat la el. Hagi incerca sa imi raspunda. In prima repriza l-am vazut pe tot terenul, era foarte confuz. N-am vrut sa-l mai trimit in repriza secunda. Eram condusi cu 2-0, era jenant. Am tipat in vestiar, le-am spus ca doar daca vor castiga se vor intoarce in vestiar. Iar apoi am intors meciul si am castigat cu 3-2, a fost una dintre cele mai bune performante din istoria echipei", a dezvaluit Lucescu.

In aprilie 2001, Galata si Realul se duelau in sferturile de finala ale Champions League.

"Galacticii" au preluat conducerea dupa golul lui Helguera, din minutul 33, iar pe final de repriza au mai marcat o data, prin Makelele.

Echipa lui Lucescu a avut o parte secunda absolut fabuloasa, reusind sa "intoarca" meciul.

Umit Davala a redus din diferenta imediat dupa reluare, din penalti, Hasan Gokhan a restabilit egalitatea iar golgheterul Mario Jardel a inscris golul victoriei cu un sfert de ora inainte de final.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Hagi Lucescu Galatasaray, #Hagi Lucescu cearta, #Hagi Lucescu scandal , #stiri Mircea Lucescu