Inca o victorie pentru Mircea Lucescu: Romanul urca pe primul loc in Rusia

Duminica, 16 Octombrie 2016, ora 16:03
6536 citiri

Zenit Sankt Petersburg, cu Mircea Lucescu pe banca, a mai repurtat o victorie in campionatul rus de fotbal, scor 2-0 in deplasare cu cei de la Ural, in etapa cu numarul 10 din noua stagiune.

Pentru trupa lui Lucescu au marcat Shatov in minutul 22 si Yusupov in minutul 89.

Zenit a urcat pe primul loc la egalitate cu Spartak Moscova, ambele avand 22 de puncte, trupa in alb si albastru avand un golaveraj mai bun, plus 16 fata de plus 10 cat au cei de la Spartak.

Dupa 10 etape scurse in Rusia, Zenit are 6 victorii si 4 egaluri, fiind neinvinsa in campionat, singura care se poate lauda cu o asemenea performanta.

Pentru Zenit urmeaza meciul de Europa League cu cei de la Dundalk, in deplasare la campioana Irlandei, in faza grupelor.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Lucescu mare victorie la Ural, #Lucescu lider cu Zenit campionat Rusia, #Lucescu urca pe primul loc Rusia , #stiri Mircea Lucescu