Pas gresit facut de Mircea Lucescu si Zenit in campionatul Rusiei

Duminica, 25 Septembrie 2016, ora 21:57
5382 citiri

Zenit Sankt Petersburg a remizat doar, in campionatul Rusiei la fotbal, scor 2-2 in deplasarea de la Anzhi, chiar daca echipa romanului Mircea Lucescu a condus cu 2-0 dupa primele 18 minute.

Golurile lui Zenit au fost marcate Dzyuba in minutele 6 si 18, iar egalarea gazdelor a venit prin Berisha (minutul 28 din penalti) si Boli, minutul 64.

Dupa acest rezultat, Zenit ramane la 3 puncte distanta de liderul Spartak Moscova, Zenit avand 16 puncte si ramanand fara infrangere in acest sezon.

Lucescu a folosit urmatoarea formula duminica: Kerzhakov - Smolnikov, Criscito, Neto, Zhirkov - Giuliano, Witsel (Mauricio 67'), Garcia - Shatov (Djordjevic 79'), Dzyuba, Mak (Kokorin 56').

Zenit va juca joi de la 22 cu olandezii de la AZ Alkmaar pe teren propriu, in grupele Europa League.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#pas gresit Mircea Lucescu Zenit, #Zenit doar egal la Anzhi Rusia, #Zenit Anzhi cronica Rusia campionat , #Zenit