Sahtiorul lui Mircea Lucescu, un nou esec in Ucraina (Video)

Sambata, 01 Noiembrie 2014, ora 15:46
2883 citiri

Sahtior Donetk a mai pierdut un meci in campionatul din Ucraina, acesta fiind al treilea esec din noul sezon al campionatului de la nord de Romania.

Sahtior a fost invinsa in derbiul orasului Donetk de Metalurg, scor 1-2. Gazdele de la Metalurg au condus cu 2-0, dupa goluri marcate de Moroziuk, minutul 72 si Lazici, minutul 75.

Trupa lui Lucescu a redus din handicap prin Dario Srna, capitanul formatiei, in minutul 82.

Dupa acest esec, Sahtior este pe 3 in Ucraina, cu 21 de puncte, in timp ce Dnepr si Dinamo Kiev au 25, respectiv 23 de puncte.

Iata mai jos rezumatul partidei:

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#esec sahtior etapa ucraina, #al treilea esec sahtior sezon, #cronica esec sahtior cu metalurg , #stiri Mircea Lucescu